Strona główna Uczelnia International Outgoing staff KA107/KA171
KA107/KA171
Od 2017 roku UIK realizuje wymianę akademicką studentów oraz pracowników w ramach programu Erasmus - Akcja KA107/KA171 - mobilność z krajami partnerskimi (kraje spoza UE).
Rekrutacja na wyjazd pracowników UIK w ramach akcji KA171 2022 trwa od 06 czerwca 2023 r. do 13 czerwca 2023 r., do godz. 12:00
Ogólne Zasady Udziału Pracownika UIK w Projekcie
1. Wyjazd pracownika UIK możliwy jest jedynie do uczelni partnerskiej, z którą Ignatianum realizuje dany projekt:
2. Ilość oraz rodzaj realizowanych mobilności jest każdorazowo zależne od wysokości przyznanego grantu oraz warunków danego projektu.
3. Czas realizacji mobilności to maksymalnie 5 dni.
4. Stypendium Programu Erasmus+ to jedynie dofinansowanie mające pomóc w pokryciu kosztów utrzymania za granicą. Obejmuje stawkę dzienną oraz dofinasowanie podróży. Nie pokrywa pełnych kosztów podróży i pobytu w kraju partnerskim. Finansowanie ma formę ryczałtu, według odgórnie przyporządkowanych stawek.
5. Pracownik UIK może wyjechać w celu:
a) prowadzenia zajęć dydaktycznych (tzw. wyjazd STA) - w ramach tego wyjazdu pracownik UIK jest zobowiązany do przeprowadzenia co najmniej 8 godzin zajęć dydaktycznych dla studentów uniwersytetu partnerskiego, lub 4 godzin zajęć dydaktycznych w połączeniu ze szkoleniem,
b) w celach szkoleniowych - program na każdy dzień szkolenia musi być konkretnie zdefiniowany, i musi wynikać z niego, że celem udziału w szkoleniu jest podniesienie konkretnie zdefiniowanych kompetencji pracownika.
6. Minimalny poziom znajomości języka obcego, w którym będą prowadzone wykłady/będzie odbywane szkolenie, to B2 według Common European Framework of Reference for Languages (CEFR).
Dokumenty rekrutacyjne
W wyznaczonym terminie (ogłoszonym w zakładce Komunikaty) pracownik przesyła na adres: erasmus@ignatianum.edu.pl komplet wymaganych dokumentów:
1. Kwestionariusz na wyjazd zagraniczny w Programie Erasmus+ - składany tylko online.
2. Wypełniony dokument:
a) Indywidualny Program Nauczania (Staff Mobility for Teaching Mobility Agreement) (tzw. formularz STA) - wypełniają osoby wyjeżdżające w celu prowadzenia wykładów
lub
b) Indywidualny Program Szkolenia (Staff Mobility for Training Mobility Agreement) (tzw. formularz STT) - wypełniają osoby wyjeżdżające w celach szkoleniowych.
3. Pracownik UIK składa Indywidualny Program Nauczania/Szkolenia zaakceptowany przez przełożonego w formie podpisu na formularzu lub przekierowanej zgody mailowej.
4. Pracownik UIK wraz z dokumentami rekrutacyjnym składa również zgodę na przyjęcie z uczelni/instytucji zagranicznej w formie podpisu na formularzu lub przekierowanej zgody mailowej.
Kwalifikacja kandydatów na wyjazdy
1. Po zakończonym procesie rekrutacyjnym Komisja Kwalifikacyjna Programu Erasmus+ (KKE) dokonuje oceny złożonych wnisoków.
2. Decyzja Komisji Kwalifikacyjnej Programu Erasmus+ o nominacji lub braku nomicacji do wyjazdu wysyłana jest do pracowników UIK drogą mailową.
Dokumenty przed wyjazdem
1. Dokument Indywidualny Program Nauczania (Staff Mobility for Teaching Mobility Agreement)/Indywidualny Program Szkolenia (Staff Mobility for Training Mobility Agreement) musi być podpisany PRZED WYJAZDEM przez wszystkie 3 strony: pracownika, uczelnię przyjmującą oraz uczelnię macierzystą (wymiana dokumentu z podpisami następuje w formie dobrej jakości skanów).
2. Na czas wyjazdu pracownik musi mieć uregulowane kwestie swojej nieobecności na uczelni macierzystej, zgodnie z obowiązującymi zasadami - wniosek o udzielenie urlopu szkoleniowego pracownik składa w systemie KOLIBER.
3. Pracownik musi posiadać ubezpieczenie zdrowotne obowiązujące na okres całej mobilności. Kserokopia ubezpieczenia zdrowotnego musi być dostarczona do BWM. Zalecane jest również posiadanie ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz odpowiedzialności cywilnej (OC). UIK zapewnia NNW pracownikom tylko w podstawowym zakresie, dlatego wykupienie prywatnego ubezpieczenia może okazać się przydatne.
Obowiązek zapewnienia sobie ubezpieczeń leży po stronie Uczestnika.
4. Jeśli dotyczy - pracownik stara się o wizę na wyjazd.
5. Oświadczenie do wypłaty grantu, w którym pracownik podaje nr rachunku bankowego. Zalecane jest posiadanie rachunku walutowego w Euro - w takiej walucie wypłacane jest stypendium.
5. Po dostarczeniu powyższych dokumentów do BWM, pracownik podpisuje tzw. Umowę finansową pomiędzy uczelnią a pracownikiem i następuje przelanie dofinasowania w formie ryczałtu na wskazany rachunek.
Formalności po zrealizowaniu wyjazdu
1. Confirmation for Staff Mobility for Teaching Mobility/Confirmation for Staff Mobility for Training Mobility - dokument wystawiony przez uczelnię partnerską potwierdzający daty oraz program zrealizowanej mobilności. Uczelnia partnerska może skorzystać z formularza UIK (do pobrania tutaj: for teaching, for teaching combined with training, for training), może też wystawić takie zaświadczenie na swoim formularzu. Bardzo ważne jest, żeby daty mobilności wpisane w Confirmation były TAKIE SAME jak wpisane w umowie na wyjazd.
2. Uczestnik mobilności jest zobowiązany do wypełnienia on-line Ankiety Stypendysty Erasmusa (link do ankiety zostaje automatycznie wysłany na podany adres email pod koniec okresu mobilności).
3. Indywidualny raport opisowy z pobytu opisujący upowszechnianie i wykorzystywanie nabytych doświadczeń (niezbędny w końcowym rozliczeniu projektu przez uczelnię).